Mida on vaja, et kursuse sisuga pihta hakata?

Et kursusega alustada, on Sul vaja kitarri ja jalapinki. Lisaks on kasulikud abilised veel kitarri häälestaja ja noodipult.

Kuidas valida õige kitarr

Kõige tähtsam on, et pill oleks õige suurusega, sest liiga suure või liiga väikse pilliga alustades harjub suure tõenäosusega sisse vale mänguasend. Seda aga on hiljem raske korda saada.

Teiseks on tähtis, et ostaksid laia kaelaga pilli, sest kitsa kaelaga kitarri peale ei mahu vasaku käe sõrmed hästi ära. Tulemuseks on see, et paljud noodid ja kooskõlad ei lähe kõlama ja on ebamugav mängida. See omakorda viib mängumotivatsiooni alla.

Nüüd täpsemalt õige suurusega pilli valimisest:

6- kuni 7-aastastel lastel on tõenäoliselt kõige parem alustada ½ suuruses pilliga. Ja olenevalt lapse kasvutempost võib see suurus veel mitu aastat paras olla. Kui on tegu veel noorema lapsega, siis tõenäoliselt tuleks alustada veel väiksema pilliga. Kui laps alustab õppimist muusikakoolis ja tal on vaja ½ suuruses pilli, siis soovitan käsida, kas koolil on äkki sellist kitarri laenutada. ¾ suuruses pill võiks juba täitsa enda oma olla. 

Kõige parem on küsida pilli suuruse valikul nõu oma tulevaselt õpetajalt. Kui seda võimalust ei ole, soovitan minna mõnda muusikapoodi ja tõenäoliselt oskab poe teenindav personal samuti õige suuruse välja selgitada.

Kui on olukord, kus ¾ suurusega pill on väike, aga 4/4 pill on liiga suur, siis peaks ostma ⅞ suuruses pilli. Seda aga igas poes alati ei pruugi olla ja tuleb võibolla rohkem otsida.

Pilli valimisel tuleb muidugi rääkida ka hinnast.

Olen arvamusel et alustamiseks ei pea ostma kallimat pilli kui 100€ – 150€ . Esimeseks aastaks-kaheks leiab internetist ka 50-60 euroga pilli. Miks ei pea palju kulutama? Sest esimestel aastatel toimub suuremal määral mänguasendi, tehnika ja baasteadmiste omandamine. 

Peale esimest või teist aastat on juba teada, kas on soov pillimängu jätkata ja siis on näha, kas mõngija võimed on pilli võimalustest üle või mitte. Kui tase on kõrgem, siis võiks vaadata juba kallimate pillide poole.

Jalapink

Kindlasti on vaja osta ka jalapink. Miks? Sest jalapingi abil saame mängida õige klassikalise mänguasendiga. See maksab umbes 15€ ja on igas muusikapoes olemas. Tõenäoliselt peab müüja käest küsima, sest tavaliselt pole need eraldi kuskil riiulil väljas. Jalapinki on lihtne ja mugav osta ka internetist.

Noodipult

Noodipult pole kohe alguses elulise tähtsusega, kuigi see muudab pilliõppe üllatavalt palju mugavamaks. Vaata videot, kus seletan, kuidas on kasulik noodipulti kasutada:


Kitarri häälestaja

Kitarrihäälestaja pole praegusel nutiajastul enam hädavajalik, sest vastavaid rakendusi on sadu tasuta saadaval. Toksi vaid google playsse või app store’i sisse “guitar tuner” ja lae üks alla.  

Miks ja millal ikkagi osta kitarri häälestaja: 1) Kui pead tihti häälestama kohas, kus on mingit sorti müra või muusika, siis telefonirakendusega on raske pilli häälde saada, aga häälestajaga lihtne. Miks? Sest kitarri häälestaja pannakse kitarri külge ja see mõõdab pilli küljest tulevat vibratsiooni, aga telefonirakendus kasutab sisseehitatud mikrofoni; 2) Häälestajaga on mugavam ja kiirem häälestada.

Häälestamisest tuleb kursuse käigus eraldi juttu.

Ja nüüd väike kokkuvõte:

  • Pill tuleb osta õige suurusega
  • Klassikaline kitarr (nailonkeeltega)
  • Laia kaelaga
  • Alguses ei pea liialt raha kulutama
  • Kindlasti on vaja osta jalapink
  • Noodipult pole vajalik, aga tuleb kasuks ja teeb mängimist mugavamaks
  • Häälestaja võib osta, aga võib ka laadida vastava rakenduse oma nutitelefoni.

Kui sul on kitarr olemas, siis vaata üle, kas see on sulle paras.

Kui praegune pill on liiga suur, soovitan selle ootama jätta (kuni õpilane kasvad) ja uue ning õige suurusega pilli osta.


Complete and Continue  
Discussion

0 comments